pokus o literární počin

23. 05. 2016 | † 20. 08. 2016 | kód autora: RmP

 Bylo nebylo,

slunce svítilo, ptactvo za okny vesele švitořilo... V jednom opomíjeném zapadákově, dost možná blízko konci světa (nebo možná na jeho konci samotném), na samotě u lesa, kde vám na dobrou noc ochotně zakváká orchestr žab a komáři z vás vysají i ty poslední zbytky duše (jsou-li ve vás ještě po celém dni k nalezení)... žila jedna, jenom trochu, šílená dívenka.

A ta samá, jenom trochu!, šílená dívenka, nechala umírat své sny nad hromádkou učebnic.

Fakt, že byl už skoro červen (a navíc maturity!) se pedagogům tamní školy dařilo velmi rafinovaně ututlat. Celá ta rafinovanost spočívala vlastně v tom naložit studentům na bedra tolik práce a úkolů a vůbec všelijakých zbytečností, aby si ,pokud možno, ani neuvědomili, že přišel ten čas, ten jediný čas v roce, kdy by měli dostat šanci zúrokovat své znalosti v oblasti nicnědělání, potažmo flákání.

"Kdepak! To by bylo!" naštval se pedagog a obratem – aby snad někdo nezapochyboval o jeho mučednických schopnostech – naplánoval krutý opakovací test.

Krutost opakovacího testu je hned několikanásobná.

> Zaprvé, i když si říká přátelsky 'opakovací test', jediné, co si při biflování na něj student zopakuje, je schopnost biflovat se informace, které nedávají žádný smysl, pocit zoufalství, bezmoci a hladu.

> Zadruhé, rozsahem jeho látky by se daly vytapetovat stěny průměrně vzrostlého kolosea.

> Zatřetí, protože 'opakování' je strašně záživná a duchaplná činnost, student má při jejím konání sklony dělat věci, do kterých by se nikdy jindy nepustil, protože mu připadají absurdní (trefná otázka: Co je absurdnějšího než 'opakování'?)

Některé třeba napadne psát články na blog, o kterém právě, ve víru 'opakování', zjistili, že existuje, že ho vlastně (vlastně!) založili a není to tak dávno na to, aby na něj zapomněli docela, ale ani tak nedávno, aby jeho existenci ještě chvíli nebrali vpotaz...

a je to navíc skvělá výmluva, proč na chvíli seknout s horlivou přípravou na 'opakovací test' a to stačí! Tečka!

 

A tak se na světlo světa dostalo mnoho bláznivých literárních počinů, které by kdykoliv jindy, za jiných podmínek, nikdy světlo světa nespatřili.

 

Př. viz výše

***

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.